10 powodów, dla których warto zainwestować w taśmy LED

taśmy LED - dlaczego warto?

Pojawienie się taśm LED na rynku doprowadziło do prawdziwej rewolucji w wielu dziedzinach takich jak architektura wnętrz czy ogrodów. Dlaczego tak się stało? Przede wszystkim dlatego, że taśmy te mają wiele zalet. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto wybrać właśnie ten typ oświetlenia.

1. Prosta budowa

Taśmy LED mają bardzo prostą budowę, dzięki czemu można je wykorzystywać na wiele sposobów. Na specjalnym podłożu przymocowane są poszczególne diody, do których doprowadzone są przewody z prądem. Dzięki specyficznemu łączeniu poszczególnych diod taśmy można ciąć na różnej wielkości fragmenty, co pozwala na ich wygodny montaż.

2. Elastyczność

Diody LED umieszczone są na miękkiej i elastycznej taśmie, co pozwala niemal dowolnie ją formować. Dzięki takiej budowie taśma może być zamontowana zarówno w prostej linii jak i tworząc koła czy faliste kształty. Ta właściwość jest często wykorzystywana przez architektów wnętrz, ponieważ pozwala uzyskać niezwykłe efekty dekoracyjne.

3. Kolory

Następnym powodem, dla którego warto wybrać taśmy ledowe jest ich kolorystyka. W sklepach dostępne są taśmy świecące na biało, które są najpopularniejsze, oraz taśmy kolorowe. Można też kupić taśmy LED ze sterownikiem RGB, który daje możliwość tworzenia różnych efektów świetlnych. Dzięki temu sterownikowi jedna taśma może świecić na biało, w wybranym kolorze lub zmieniać barwę światła zgodnie z życzeniem użytkownika i możliwościami sterownika.

4. Łatwość montażu

Taśmy ledowe dostępne w sklepach najczęściej od spodu mają przyklejona taśmę klejącą, za pomocą której można je w prosty sposób zamontować w dowolnym miejscu. Wystarczy oczyścić i odtłuścić miejsce, gdzie ma zostać umieszczona taśma, usunąć papierowe zabezpieczenie i przykleić w wyznaczonym miejscu.

5. Wykorzystanie

Kolejną cechą jest możliwość wielorakiego wykorzystania taśm ledowych. Doskonale sprawdzają się one zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz budynków.

6. Zróżnicowana jasność

W zależności od ilości diod umieszczonych na taśmie, poszczególne typy taśm różnią się jasnością światła. Warto o tym pamiętać wybierając taśmy ledowe do swoich domów czy ogrodów. Taśmy świecące mocnym światłem doskonale sprawdzą się do oświetlania blatów kuchennych, a te świecące słabiej np. do dekoracyjnych podświetleń

7. Wodoszczelność

Taśmy ledowe dostępne w sklepach różnią się nie tylko kolorem i jasnością światła, ale również wodoodpornością. Dzięki powłoce chroniącej taśmy przed wilgocią, można je bezpiecznie umieścić zarówno w łazience, w ogrodzie jak i przy oczkach wodnych.

8. Bezpieczeństwo

Dzięki specyficznej budowie taśmy, oraz warstwie wodoodpornej używanie jej jest bardzo bezpieczne. Prąd pod niewielkim napięciem, który zasila taśmę nie jest groźny dla użytkowników. Ponadto wszystkie elementy składowe są wykonane w taki sposób, aby nie narażały nikogo na niebezpieczeństwo.

9. Bezpieczeństwo dla środowiska

Taśmy ledowe nie zawierają w sobie żadnych niebezpiecznych dla środowiska substancji. Dlatego też światło płynące z diod uznawane jest za jedno z ekologicznie najczystszych.

10. Niskie koszty użytkowania

Diody LED charakteryzują się wysoką energooszczędnością, co przekłada się bezpośrednio na niskie zużycie prądu. Taśmy ledowe, które składają się z połączonych diod LED również nie zużywają dużych ilości prądu. Dzięki czemu rachunki za elektryczność nie są zbyt wygórowane.