Oszczędzaj energię dzięki wykorzystaniu taśmy LED!

Nowoczesne technologie są coraz bardziej energooszczędne. Także oświetlenie czwartej generacji nie odbiega znacząco od tej normy. Oświetlenie za pomocą diod LED niezależnie od tego czy w formie żarówki czy też w postaci taśm ledowych jest najoszczędniejsze spośród wszystkich innych opcji dostępnych na rynku.

Zużycie energii elektrycznej w taśmie ledowej

Zużycie energii elektrycznej uzależnione jest od mocy taśmy ledowej. Oblicza się je na podstawie długości taśmy ledowej oraz napięcia jakie jest konieczne do prawidłowego działania taśmy. Warto przy tym pamiętać, że moc znanych nam z codziennego użycia żarówek jest nieporównywalna z mocą taśm ledowych i zazwyczaj co najmniej kilkukrotnie wyższa.

Oświetlenie miejscowe

Energooszczędność taśm ledowych wiąże się nie tylko z tym, że pobierają one znacznie mniejsze ilości prądu aniżeli zwyczajne żarówki lub jarzeniówki. Ich zaletą jest również możliwość oświetlenia bezpośrednio zaciemnionego miejsca. Można to zaobserwować np. w przypadku mebli kuchennych, gdzie taśmy ledowe podświetlają blaty robocze. Dzięki tego rodzaju oświetleniu nie ma konieczności włączania głównych lamp,które nie tylko potrzebują więcej energii do działania, ale nie są tak efektywne jak taśmy ledowe. Podobnych obserwacji można dokonać również w przypadku np. oświetlenia ledowego montowanego w łazience czy w formie nocnej lampki.

Dekoracyjne oświetlenie ledowe

Taśmy LED RGB często wykorzystywane są do celów dekoracyjnych. Dzięki nim mieszkanie lub ogród stają się niepowtarzalne. Oświetlenie ledowe daje znacznie większe możliwości aniżeli inne formy oświetlenia opierające się na sznurach małych żarówek.

Taśmy ledowe gwarantują dobrej jakości oświetlenie miejscowe, ale również efektowne oświetlenie dekoracyjne. Ich niewątpliwą wadą może okazać się koszt zakupu i montażu. Warto jednak pamiętać, że mniejsza ilość zużywanego prądu oraz mała ilość usterek technicznych w przeliczeniu na ilość zużytych żarówek lub jarzeniówek sprawia, iż oświetlenie ledowe jest w efekcie znacznie tańsze od standardowego.


Artykuł sponsorowany przez: Zarządzanie środowiskiem z IEserwis