Taśma LED RGB – jak podłączyć zasilanie i sterowanie?

taśma led rgb - jak podłączyć do zasilania?
Podłączenie taśmy LED RGB nie jest czynnością skomplikowaną i przy odrobinie chęci poradzi sobie z nią każdy laik. Co zatem należy zrobić, aby w domu pięknie lśniły barwne światła?

W pierwszej kolejności należy wyposażyć się we wszystkie niezbędne elementy instalacji. Do podłączenia taśmy potrzebne będą:

    • Taśma LED RGB;
    • Kontroler RGB;
    • Zasilacz;
    • Złączki.

W przypadku taśm ledowych RGB należy pamiętać, że urządzeniem, do którego podłącza się zarówno taśmę, jak i zasilacz jest kontroler. W pierwszej kolejności należy podłączyć do kontrolera przewody znajdujące się na końcu taśmy. Aby urządzenie dobrze działało należy podłączyć przewody zgodnie z oznaczeniami. W większości kontrolerów RGB miejsce podłączenie przewodu jest oznaczone takim samym kolorem jak przewód kończący taśmę.

Po podłączeniu taśmy LED RGB do kontrolera, należy zabrać się do podłączenia zasilacza. Przewody zasilacza należy podłączyć do pozostałych dwóch wtyczek, które pozostały wolne w kontrolerze. Podczas podłączania przewodów należy zwrócić uwagę na kolory przewodów i wtyczek. Podłączając je zgodnie z oznaczeniami barwnymi można być pewnym, że taśma będzie świeciła tak jak powinna.

Artykuł stworzony przy współpracy:

TWP - koła zębate, przekładnie łańcuchowe