Taśma LED – jakie oryginalne efekty świetlne można uzyskać?

Taśmy LED dzięki swoim właściwościom są wykorzystywane w różnorodny sposób. Bardzo chętnie korzystają z nich architekci wnętrz, którzy potrafią stworzyć przy ich pomocy prawdziwe cuda.

Podświetlane schody

Jednym z najbardziej efektownych elementów wystroju wnętrza mogą okazać się schody. Coraz częściej dekoratorzy wnętrz umieszczają na nich listwy lub taśmy ledowe, które delikatnie oświetlają każdy stopień. Biały kolor taśm ledowych doskonale sprawdza się jako oświetlenie schodów, dzięki któremu stopnie są widoczne w ciemności. Jeśli natomiast użyte są taśmy LED RGB, wówczas poza oświetleniem dla bezpieczeństwa użytkowników, schody stają się bardzo dekoracyjnym dodatkiem. Mieszające się barwy, przechodzące jedne w drugie nie tylko cudownie podkreślają same schody, ale również nadają specyficzny wygląd pomieszczeniom, gdzie się znajdują.

Podświetlane sufity

Taśmy ledowe wykorzystywane są również do oświetlania podwieszanych sufitów. Tak jak w przypadku schodów w zależności od barwy światła jaka jest wykorzystywana, taśmy ledowe oświetlają pomieszczenie lub je dekorują. Barwne taśmy LED RGB umieszczone w specjalnie do tego celu wyznaczonych miejscach sprawiają, że pomieszczenia wyglądają jak z bajki.

Oświetlenie zbiorników wodnych

Bardzo ciekawe efekty daje podświetlenie kolorowymi taśmami ledowymi wszelkich zbiorników wodnych. Baseny, oczka wodne czy fontanny ogrodowe podświetlone barwnymi diodami tworzą niesamowity widok. Warto zauważyć, że poza samym oświetleniem ledowym pojawia się także efekt związany z odbijaniem i rozpraszaniem światła przez wodę, co dodatkowo urozmaica całą kompozycje.

Dekoratorzy wnętrz chętnie sięgają po taśmy ledowe, aby stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Dzięki białemu oraz barwnemu światłu wnętrza stają się cieplejsze, ostre brzegi łagodnieją, a całe pomieszczenie zyskuje magiczny blask.