Taśmy LED-owe a oświetlenie meblowe

bathroom-728740_1280Taśmy ledowe doskonale nadają się do oświetlania mebli, co jest często wykorzystywane przez projektantów wnętrz. Zarówno taśmy jak i specjalne listwy ledowe dzięki niewielkim rozmiarom można umieścić na zewnątrz jak i wewnątrz szafy.

Zalety oświetlenia ledowego

Taśmy ledowe doskonale sprawdzają się jako oświetlenie mebli z kilku względów ( sprawdź realizację firmy Projektmebel – meble biurowe Gliwice) . Przede wszystkim są one bardzo elastyczne, co pozwala zamontować je w niemal dowolny sposób. Ponadto nie wymagają dużej ilości prądu, dzięki czemu można podłączać je zarówno do gniazdka jak i do zasilacza na baterie. Dzięki temu z szafy nie muszą wychodzić zbędne przewody. Warto także wspomnieć o tym, że diody LED niemal nie nagrzewają się, co sprawia, że ich obecność nie zagraża odzieży ani innym przedmiotom znajdującym się w szafie.

Moc światła

Taśmy LED wykorzystuje się do oświetlania mebli także ze względu na ich zróżnicowaną moc świetlną. Przy niewielkich rozmiarach taśmy lub listwy ledowej może ona świecić z taką samą mocą jak żarówka, dzięki czemu skutecznie oświetla wnętrze szafy. Ważną cechą oświetlenia ledowego jest również fakt, iż można zmieniać nasilenie światła za pomocą regulatorów. Dzięki temu listwy oraz taśmy ledowe świetnie sprawdzają się jako oświetlenie nocne. Montowane przy łóżkach czy biurkach są nie tylko praktyczne, ale również bardzo dekoracyjne.

Kuchnia z oświetleniem LED

Na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie ledowe umieszczane w kuchniach. Każda gospodynie z pewnością zdaje sobie doskonale sprawę z tego jak ważne jest dobre oświetlenie podczas przygotowywania posiłków. Już od kilku dziesięcioleci można kupić meble kuchenne z jarzeniówkami oświetlającymi blaty. Niestety miały one sporo wad. Przede wszystkim grzały się, a ich światło szybko ciemniało. Dziś zamiast lamp jarzeniowych meble wyposażane są w taśmy ledowe, które są mniejsze i znacznie efektowniej wyglądają.

Taśmy ledowe doskonale sprawdzają się w roli oświetlenia meblowego. Ich niewielki rozmiar oraz elastyczność to podstawowe zalety, ale nie jedyne. W przypadku oświetlenia mebli kuchennych oraz szaf ważne jest również to, że podczas świecenia nie nagrzewają się, dzięki czemu są znacznie bezpieczniejsze niż lampy jarzeniowe. Nowoczesna technologia ledowa pozwala również na spore oszczędności w zużyciu energii, co jest dodatkowym bonusem dla wszystkich, którzy chcą mieć piękne mieszkanie płacąc niskie rachunki.